Можлива оплата частинами або в кредит

ПН-ПТ:08:30-17:00
м Cуми вул. Троїцька, 28 А
Пахова грижа

При виявленні в паховій області округлого горбка необхідно якомога швидше звернутися за медичною допомогою. Цей симптом найчастіше свідчить про появу пахового грижового освіти, яке здатне привести до розвитку серйозних ускладнень, в тому числі небезпечного для життя утиску грижі. У Медичному Центрі “Слав-Мед” не тільки проводяться консультації при підозрі на цю патологію, а й виконуються операції з видалення пахових гриж.

Що таке пахова грижа?

Паховийканал – це щілина між м’язами живота. Там розташовуються нервові волокна, а також округла зв’язка матки у жінок і насіннєвий канатик у чоловіків. Грижа – це опущення в паховий канал органів очеревини. При цьому порушення під шкірою утворюється випинання.

Пахова грижа частіше розвивається у чоловіків (ризик становить 27%), а й іноді зустрічається і у жінок (ризик 3%). На жаль, при виявленні грижовоговипинання пацієнти не відразу звертаються за допомогою. Консервативного лікування цієї патології немає. Пацієнту необхідно отримати якісне хірургічне лікування, щоб не допустити ущемлення грижі або розвитку інших ускладнень.

Симптоми

Утворення горбка (Діаметр МОЖЕ БУТИ РІЗНИМИ) ПІД ШКІРОЮ.
ТУПА, НИЮЧА ПОСТІЙНА БІЛЬ

Причини виникнення пахових гриж

Пахові грижі можуть бути вродженими чи набутими.

Вроджена пахова грижа виникає при наявності слабкого місця в паховій каналі в передній черевній стінці. Цей канал проходить по діагоналі від стегнової кістки до лобкової кістки, поєднуючи черевну порожнину з областю паху. Він утворюється після опущення яєчка в мошонку у хлопчиків (у нормі цей канал поступово закривається) і містить нерви, кровоносні і лімфатичні судини. У чоловіків він також містить насіннєвий канатик.
Придбані пахові грижі виникають, коли частина очеревини, кишечника або жирової тканини виступає через щілину в паховій проміжку. Очеревина є мембраною, яка вистилає черевну порожнину і (повністю або частково) охоплює більшість органів черевної порожнини. Цей тип грижі частіше зустрічається у чоловіків, тому що у них більш широкий паховийканал, ніж у жінок. Слабка сполучна тканина може також збільшити ймовірність придбаної пахової грижі. Всупереч поширеній думці, немає ніякої доведеного зв’язку між підйомом або перенесенням важких вантажів і отриманням пахових гриж.

Які бувають ускладнення пахової грижі при відкладанні лікування?

обмеження вмісту грижового мішка (петля тонкої кишки, пасмо великого сальника, сечовий міхур) з подальшою некротізаціей;
запалення і флегмона грижового мішка з подальшим переходом запалення на передню черевну стінку або статеві органи;
кишкова непрохідність – через перегину і частковою / повною компресії кишечника відбувається порушення пасажу їжі по кишкової трубці.

 

Які методи застосовують для лікування пахової грижі?

Існує три основних типи хірургії з приводу видалення пахової грижі:

Відкрита хірургія з закриттям грижового дефекту власними тканинами: хірургія виконується зовні тіла через досить довгий розріз, і розрив зшивається з сусідньої сполучною тканиною.
Відкрита операціяс застосуванням сітчастого ендопротеза: область грижового дефекту прикривається синтетичної сіткою для зміцнення передньої черевної стінки.

3.Лапароскопіческая хірургія. Зазвичай на шкірі роблять три невеликих розрізу (довжиною від 0,5 см до 1 см) .Потім через ці розрізи вводять камеру і хірургічні інструменти в черевну порожнину або в клітковину. У малоінвазивної хірургії область, де раніше був отвір грижі, завжди покрита синтетичною сіткою.

Варіанти операції залежатимуть від таких чинників, як розмір і точне місце розташування пахової грижі. Загальний стан здоров’я, вік та інші медичні умови також можуть грати роль. Всі три хірургічних підходи мають свої переваги і недоліки.

Отримати вичерпну консультацію хірурга і оперативне лікування з приводу пахової грижі ви можете в хірургії Медичного центру “Слав-Мед”, в Сумах.

Ми повернемо Вам здоров'я
Хочу на прийом до кращих хірургів в м. Суми!
Записаться на прием