Можлива оплата частинами або в кредит

ПН-ПТ:08:30-17:00
м Cуми вул. Троїцька, 28 А
Полікістоз яєчників

Полікістоз яєчників – гінекологічне захворювання, яке найчастіше веде до безпліддя та інших порушень репродуктивної функції у жінок. Залежно від форми хвороби, полікістоз діагностують і у молодих родили дівчат, і у жінок зрілого віку.

причини поликистоза

При нормальній функції яєчників, до середини менструального циклу можливе формування кілька фолікулів з яйцеклітинами. При овуляції, один фолікул лопається і яйцеклітина, готова до запліднення, залишає яєчник. Решта фолікули розсмоктуються під впливом гормональних змін. При поликистозе, цей процес порушується і недозрілі фолікули перетворюються в кісти.

Виділяють чотири передбачувані причини хвороби, серед них:

запальні захворювання;
гормональні порушення (збільшення рівня естрогенів або андрогенів);
генетична схильність;
сильний стрес.

 

Розрізняють два різновиди хвороби:

Первинний полікістоз – вроджена форма захворювання, диагностируемая в ранньому віці. Перші симптоми цього виду хвороби з’являються у дівчат в період статевого дозрівання, в 12-14 років. Ця форма полікістозу погано піддається лікуванню гормональними препаратами і протікає важче.

Вторинний полікістоз яєчників розвивається як наслідок придбаних гормональних або запальних порушень. У цьому випадку хвороба проявляє себе в зрілому віці, частіше за все у жінок 35-40 років.

Симптоми полікістозу яєчників

Симптоми захворювання проявляються у пацієнток по-різному. Є випадки, коли жінка не підозрює про наявність хвороби, і полікістоз виявляється тільки на обстеженні в гінекологічному відділенні.

В основному пацієнтки скаржаться на такі симптоми полікістозу:

різке збільшення ваги;
біль в нижній частині живота – переважно тягне характеру;
ожиріння;
порушення менструального циклу;
жирність волосся і шкіри;
шкірні захворювання (вугрі, прищі);
посилення росту волосся на тілі;
неможливість завагітніти.

Перераховані симптоми полікістозу вказують і на інші хвороби репродуктивних органів або зміни гормонального фону. Щоб виключити ймовірність серйозних захворювань, рекомендуємо відвідати консультацію гінеколога і повідомити лікаря про симптоми.

Діагностика і лікування полікістозу

Виявити хворобу може тільки лікар гінеколог за допомогою:

гінекологічного огляду;
ультразвукового дослідження (УЗД);
лабораторних досліджень крові на гормони;
аналізів на порушення вуглеводного і ліпідного обміну.

Лікування полікістозу сприяє нормалізації репродуктивної функції органів, а також менструального циклу. Для успішного лікування використовують:

Медикаментозну терапію – гормональні препарати, спрямовані на відновлення нормального рівня гормонів.

Хірургічне втручання, при якому частина ураженої тканини яєчників видаляється, що допомагає нормалізувати овуляцію і підвищує ймовірність вагітності. Оперативне лікування застосовують тільки в тому випадку, якщо медикаментозна терапія не допомагає.

Ми повернемо Вам здоров'я
Хочу на прийом до найкращих лікарів у Сумах!
Записатися на прийом