Можлива оплата частинами або в кредит
Ендометріоз – це широко поширене гінекологічне захворювання, при якому тканини ендометрія (внутрішньої оболонки матки) можуть бути знайдені в різних частинах тіла. Найчастіше розростання тканини ендометрія спостерігається в області статевих органів (генітальний ендометріоз), а також і в інших органах таза (екстрагенітальний ендометріоз), таких як сечовий міхур, пряма кишка і кишечник, післяопераційні рубці. У рідкісних випадках екстрагенітальний ендометріоз може спостерігатися і у віддалених від таза органах, таких як легені і головний мозок, око і ін.
Тканина ендометрія реагує на гормональні зміни, що відбуваються в жіночому організмі під час менструального циклу. Під час менструації ендометрій відшаровується від стінки матки і виділяється назовні з кровотечею. Подібний процес, що відбувається поза матки, веде до внутрішньої кровотечі, що не має відтоку, що призводить до розвитку місцевого запального процесу і, в результаті, до утворення спайок. Іноді в пошкодженому місці виникає кіста, яка називається ендометріоми ( «шоколадні» кісти).
Ендометріоз є однією з причин жіночого безпліддя і сідрома тазових болів.
Лапароскопія – сучасний метод хірургії, при якому операції на внутрішніх статевих органах проводять через невеликі (зазвичай 0,5-1,5 см) отвори на передній черевній стінці.
Лапароскопічний доступ- це найбільш щадний метод оперативного втручання, що призводить до швидкої реабілітації пацієнток, що мінімізує ймовірність виникнення післяопераційних спайок.
Операція на органах малого таза здійснюється з кількох невеликих розрізів, куди вводяться спеціальні інструменти. Попередньо черевна порожнина наповнюється стерильним газом, який дозволяє відсунути внутрішні органи один від одного. Огляд здійснюється за допомогою відеокамери, яка також вводиться в черевну порожнину.
За допомогою введених інструментів хірург проводить видалення, висічення і електрокоагуляцію всіх вогнищ ендометріозу, розділення спайок.
Через спеціальну канюлю в порожнину матки під тиском вводиться пофарбований розчин і хірург на екрані оцінює прохідність маткових труб.
Планове втручання не проводять при клінічно значущих порушеннях згортання крові, гострих інфекціях, декомпенсованих соматичних захворюваннях (гіпертонії, нестабільної стенокардії, важко протікає цукровому діабеті, вираженої анемії).