Можлива оплата частинами або в кредит

ПН-ПТ:08:30-17:00
м Cуми вул. Троїцька, 28 А
Вентральна грижа

Післяопераційна вентральна грижа – дефект черевної стінки зі зміщенням органів, що формується в місцях післяопераційного рубця. Виникає в результаті запальної реакції, формування слабкої сполучної тканини або надмірного підвищення внутрішньочеревного тиску.

Відсутність адекватного лікування вентральної грижі призводить до ущемлення внутрішніх органів і розвитку гострого перитоніту, що загрожує життю хворого і вимагає невідкладної хірургічної допомоги.

Причини утворення післяопераційних черевних гриж

Вентральна грижа живота може утворюватися через різних факторів:

Погане загоєння і нагноєння рани в післяопераційний період. Запальний процес істотно сповільнює терміни формування рубця і регенерації тканин.
Алергічна реакція організму пацієнта на шовний матеріал.
Порушення післяопераційного режиму зі збільшенням фізичного навантаження при несформованим рубці, відмова від застосування бандажа і незбалансоване харчування, що викликає появу запорів, метеоризму, внаслідок чого погіршуються структура і міцність сполучної тканини рубця.

Супутні захворювання, що перешкоджає щільному рубцювання:

бронхіт і бронхіальна астма, що супроводжуються кашлем;
надлишок жирових відкладень;
хронічна ниркова недостатність при аденомі простати;
розлади кишечника з утрудненим випорожненням.

Знижений рівень мікрофлори і вуглеводного обміну при цукровому діабеті також заважає міцному загоєнню рубця.

Спадкові патологічні процеси у вигляді слабкості сполучних тканин при синдромі Марфана, що виражається в змінах опорно-рухового апарату і дефіциті жирової клітковини. Люди з цим діагнозом схильні до утворення післяопераційної грижі.

Діагностика вентральних гриж

При появі випинання в момент напруги або збільшення фізичного навантаження, почуття дискомфорту в області рубця, больових відчуттях, що посилюються під час руху, слід звернутися до лікаря. Діагноз підтверджується на підставі візуального огляду хірурга, ультразвукове дослідження допомагає визначити розміри і форму грижового мішка і грижового воріт. В окремих випадках може знадобитися КТ живота або МРТ черевної порожнини.

При обмеженні грижі симптоматика виражена в гострого болю, погіршенні загального стану з проявами лихоманки, нудотою, блювотою, що не приносить полегшення.

Лікування післяопераційної вентральної грижі

Хірургічне втручання є єдиним ефективним методом усунення будь-якого виду гриж. Операція з видалення післяопераційної грижі живота може виконуватися декількома методами:

У випадках невеликого розміру дефекту і хорошому стані апоневроза передньої черевної стінки, пластика виконується за допомогою власних тканин пацієнта. Для знеболення невеликих ділянок застосовується місцева анестезія, складні випадки вимагаю загального наркозу.
Використання додаткових НЕ біологічних матеріалів – сітчастих синтетичних протезів при герніопластики вентральної грижі – які закривають дефект передньої черевної стінки. Проводиться в умовах ендотрахіальної наркозу з міорелаксацією.

Підготовка до операції з видалення вентральної грижі включає в себе ряд лабораторних та інструментальних обстежень: загальні аналізи крові, сечі, ЕКГ, ФГ органів грудної клітини, терапевтичний огляд. Після операції пацієнт перебуває в стаціонарі від 1 до 3 діб, потім спостерігається амбулаторно до повного одужання.

Профілактика

Щоб знизити ризик розвитку грижі після операції, слід старанно дотримуватися рекомендацій лікаря:

носіння бандажа відповідного розміру;
при надмірній масі тіла бажано зниження ваги;
обмеження навантажень після порожнинних операцій на термін, встановлений доктором;
дотримання правил асептики для попередження потрапляння інфекції в рану;
збалансоване харчування, яке попереджає виникнення метеоризму і запорів.

Відвідування лікувального закладу після виписки і звернення до лікаря у разі появи запальних процесів.

Ми повернемо Вам здоров'я
Хочу на прийом до кращих хірургів в м. Суми!
Записаться на прием